info@cittaslowgerze.com 0 (368) 718 15 47

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ölümünün 79. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

 Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran ATATÜRK, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır.

 Anadolu topraklarından yükselen bu bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve ilelebet payidar kılmaktı. Yok oluşun eşiğinden dönerek, büyük bir kararlılık gösteren milletimiz, bu yolda önemli mesafeler kat etti.Bizlere düşen en kutsal görev ise Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda gelecek nesillere taşımaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur verdiği gibi geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Yeri asla dolmayacak olan ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bu duygu ve düşünceler ile birlikte saygı, sevgi, özlem ve şükranla anıyorum.Yolun yolumuz, izin ışığımızdır Paşam.”

                                      Osman BELOVACIKLI

                                     Gerze Belediye Başkanı


Duyuru Tarihi:  10.11.2017